"Sebična evropska politika prazni Balkan" Dodik istakao da BiH još dugo neće postati članica EU
Izvor: srpskainfo.com
×
0
Podijeli
Foto: srpskainfo.com
Srpski član Predsjedništva Milorad Dodik danas se obratio na Demografskom samitu u Budimpešti, čija je osnovna tema "Porodica - ključ stabilnosti".
Obraćajući se učesnicima Foruma srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik zapitao se zašto je problem ako mi želimo da imamo suverenu državu dodajući da nema države bez porodice niti porodice u državi.
Evropske države kritikovao je da su sebične i da zbog njihove imigracione politike mladi ljudi napuštaju BiH, prenosi RTRS.
– Moram reći da sebična evropska politika “prazni” Balkan koji će se puniti migrantima koji dolaze iz zemalja sa različitim kulturama. Pitam vas da li će za nekoliko decenija Evropljani živjeti u Evropi? – istakao je Dodik.
Istakao je da BiH vjerovatno još dugo neće postati članica EU.
– Zabrinut sam zbog toga što ne znam u kakvoj će zajednici živjeti moja djeca i unuci, da li će morati da odu – istakao je Dodik.