Foto: YOUTUBE/SCREENSHOT
Potpredsjednik crnogorske vlade Dritan Abazovic tvrdi da ne postoji raskol unutar vladajuće koalicije u Crnoj Gori.
Abazović ocjenjuje da je ministar pravde, ljudskih i manjinskih prava Vladimir Leposavić svojom izjavom o Srebrenici “napravio prekršaj”, a da je do premijera Zdravka Krivokapića bilo “kako to vrednovati i u kojoj mjeri”.
– On je donio odluku i sad treba da vidimo kakve će ta odluka imati implikacije ukupno na odraz politicke većine – rekao je Abazović za N1.
Dodao je da razumije da opozicija potencira teme koje, kako kaže, nije mogla da završi u svom mandatu, te objašnjava da to čini kako bi unijela razdor, a sa ciljem zaštite svog kapitala.
– Ali to je morao da razumije i ministar pravde Vladimir Leposavić – rekao je Abazović.
Na pitanje da li Vlada Crne Gore ima zajednički stav po pitanju Srebrenice, Abazović kaže da ima zajednički stav, a to je da svi moraju da poštuju odluke međunarodnih sudova.
– I ne samo međunarodnih sudova nego i svih onih odluka koje su na direktan ili indirektan način imale veze sa našom zemljom, prošle kroz naše institucije – rekao je Abazović.
On je naglasio da Crna Gora ima Deklaraciju o genocidu u Srebrenici i ocijenio da mora toga da se pridržava.
– To je nešto što je apsolutno stvar principa – zaključio je Abazović.
Krivokapić traži opoziv ministra Leposavića, koji je u parlamentu na pitanje poslanika DPS, da li priznaje genocid u Srebrenici, odgovorio da je spreman da prizna da se u toj opšti dogodio zločin genocida kada se, kako je rekao, nedvosmisleno utvrdi.