Fudbaleri Arsenala prvi su finalisti FA Cupa nakon što su juče na Vembliju u prvom polufinalu iznenadili favorizovani Mančeester Siti savladavši ga sa 2:0.

Topnici su odigrali odličnu utakmicu, pogotovo u prvom dijelu, u kojem su potpuno kontrolisali igru, a poveli su u 19. minutu  kada je Pjer-Emerik Aubamejang sjajno reagovao na ubačaj Pepa i matirao je Edersona za 1:0.

U nastavku nešto bolja igra Građana koji su ipak teško stvarali prave šanse. Arsenal je čekao priliku iz kontri, a iz jedne takve Aubamejang je u 71. minutu umakao odbrani Građana i postavio je konačnih 2:0.

Sead Kolašinac je u igru ušao u 88. minuti, a Arsenal će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Čelzi – Mančester Junajted koji igraju danas od 19 časova.