Foto: Agencije

Američki predsjednik Džo Bajden pohvalio je novinare koji izveštavaju o ratu u Ukrajini, tokom govora na dopisničkoj večeri Bele kuće.

Nakon što je dve godine otkazana zbog kovida 19 i bojkotovana od strane Donalda Trampa tokom svog predsedničkog mandata, večera je ponovo održana uz nastup komičara Trevora Noa.

Bajdenov govor je počeo šalama o sopstvenoj nepopularnosti u javnosti, godinama i Trampovoj nesklonosti medijima.

"Zaista sam uzbuđen što sam večeras ovde sa jedinom grupom Amerikanaca sa nižim rejtingom od mog", rekao je Bajden.

Njegovi komentari su tada postali ozbiljni i on je zahvalio novinarima na hrabrosti u izvještavanju o Ukrajini i šire, prije nego što je zagovarao nacionalno jedinstvo.
 
"Otrov izjeda našu demokratiju... a dezinformacije su u porastu", rekao je Bajden.
 
"Vi, slobodni mediji, važniji ste nego ikada u prošlom vijeku. Zaista to mislim", rekao je on.
 
Uz novinare na večeri, bili su i poznati

Večeri su prisustvovali novinari, izvršni urednici, zvaničnici administracije i poznate ličnosti, uključujući Kim Kardašijan i komičara Pita Dejvidsona.
 
Tokom večeri emitovani su slajdovi u čast prva dva crna reportera koji su se pridružili Udruženju dopisnika Bijele kuće i novinara koji su poslednjih meseci izgubili život izveštavajući o ratu u Ukrajini.
 
Zbog nedavnog porasta zaraze kovida 19 u Vašingtonu, posebno nakon gala večere Gridiron Club početkom aprila, preduzete su mjere predostrožnosti.
 
Organizatori su zahtjevali da se svaki gost testira na virus, a neki vodeći zvaničnici, uključujući specijalistu za zarazne bolesti dr Antonija Faučija, povukli su se.
 
Bajden je iskoristio priliku da se našali na račun prisutnih voditelja Foks njuza - od kojih mnogi izražavaju skepticizam u vezi sa vakcinama u etru - napominjući da su morali da dokažu status vakcinacije da bi prisustvovali.

Bajden još uvijek nosi masku
 
Bajden je preduzeo dodatne mjere predostrožnosti na događaju, preskočivši deo večere i prisustvovao je samo programu govornika. Odlučio je da ne nosi masku dok govori.
 
Poslednjih nedelja, predsjednik je uglavnom razotkriven na događajima u Beloj kući, ali ti događaji su bili manje posjećeni od subotnje večere, na kojoj se očekivalo oko 2.600 ljudi.
 
Udruženje dopisnika Bijele kuće osnovano je 1914. godine i njihova večera se održava skoro svake godine od 1921. kako bi odali počast novinarima koji prate Bijelu kuću i skupljali novac za stipendije.
 
Bajden nije mogao da odoli da ne ohrabri Putina u njegovoj završnoj reči.
 
"Trevore, zaista dobra vest je da sada možete da 'pržite' predsjednika Sjedinjenih Država", rekao je Noahu, koji je prokomentarisao događaj. Ali za razliku od Moskve, nećete završiti u zatvoru", dodao je američki predsjednik.
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )