Fudbalska selekcija Irana slavila je trijumf 2:0 u prijateljskom meču protiv Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Selektor Dušan Bajević dao je na ovom meču u startnoj postavi šansu za tri debitanta, ali je generalni utisak da je kompletna ekipa podbacila. BiH je uglavnom pokušavala po bokovima bez većih šansi.

Iran je u 21. minuti nakon velike greške Benjamina Tatara imao sjajnu šansu, ali se istakao Jasmin Burić. Ubrzo nakon toga golman BiH je spriječio vođstvo gostiju dobrom intervencijom ispred Golizadeha i tada je povrijeđen.

Na startu drugog dijela grešku Nastića u gol je pretvorio Rezai.

Tek u 67. minuti Rahmanovićje opasnije zaprijetio gostima. Iranci su u nadoknadi došli i do drugog gola. Gaedi je pogodio za 2:0.

Za tri dana BiH će gostovati Holandiji u Amsterdamu u meču Lige nacija, a 18. novembra na Grbavici gostuje Italija.