Foto: Flickr

Srbija je juče napravila ključan korak ka plasmanu na Mundobasket, savladana je reprezentacija Turske i dovoljna je jedna pobjeda do kraja kvalifikacija kako bi obezbjedili plasman.

Letonija i Grčka su već na Mundobasketu iz grupe sa Srbijom, a ko je još obezbjedio plasman?
 
Od ranije su to Finska i Njemačka, a od sinoć su to još Italija, Španija, Slovenija, Litvanija i Francuska. 
 
Od reprezentacija sa ostalih kontinenata sigurno će na Mundobasketu igrati Japan i Filipini koji su domaćini, potom Obala Slonovače, Novi Zeland, Liban, Kanada, Australija i Kina. 
 
Gdje se još traži učesnik iz Evrope pored naše grupe?
 
Iz grupe K očekujemo BiH ili Crnu Goru, šanse ima i Mađarska, ali čini se da će se sve rješavati u duelu nekadašnjih sunarodnika.
 
Iz ove grupe samo jedan tim može na Mundobasket, Crna Gora ima trenutno 6-4, BiH i Mađarska po 5-5. 
 
U grupi L šanse imaju Gruzija, Island i Ukrajina, i ovde će samo jedna reprezentacija u Japan i Filipine. 
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )