Foto: Tanjug/AP
Najbolji teniser svih vremena Novak Đokoviću upisao je svoju 100. pobjedu na Rolan Garosu kojom se plasirao u četvrtfinale. Srbin je sa 3:0 (po setovima 6:2, 6:3, 6:2) bio bolji od Britanca Kamerona Norija. Naredna prepreka je treći teniser svijeta Aleksandar Zverev.
U prva četiri četiri gema prvog seta viđena su tri brejka i to čak tri u nizu. No, na 3:1 Đoković se ustabilio, nije više dozvolio jeftine poene svom protivniku i od tog momenta je krenula ka boljem.
Na 5:2 Novak je napravio i drugi brejk čime je prvi set osvojio sa 6:2.
Drugi set nije najbolje počeo za srpskog tenisera. Nori je poveo sa 2:0 poslije brojnih grešaka koje su dolazile sa druge strane mreže.
Međutim, onda je uslijedila Đokovićeva serija, sa 0:2 do 3:2.
Dosta se Nole mučio u ovom setu. Bilo je dosta tijesnih i dugih razmjena, ali je u osmom genu napravio brejk, poveo sa 5:3 i onda uz određene male trzavice odservirao za 2:0 u setovima - 6:3.
Treći set je izgledao dosta lakše. Odmah u trećem gemu Novak je brejknuo Kamerona koji je izgledao poprilično ravno u ovom dijelu meču.
Sve je to dovelo do toga da Nole počisti Britanca u ovom setu - 6:2.
Ovim trijumfom Đoković je upisao jedan poseban jubilej. Naime, ovo je njegova 100. pobjeda na Rolan Garosu čime je postao tek drugi teniser kome je to pošlo za rukom poslije Rafaela Nadala.
U četvrfinalu slijedi Nijemac Aleksandar Zverev, kako je i bilo projektovano žrijebom.
Ovo će biti repriza ovogodišnjeg polufinala Australijen opena kada je Novak nažalost predao zbog povrede.
Njih dvojica su se već jednom sastala na Rolan Garosu i to 2019. takođe u četvrfinalu godine kada je srpski teniser slavio sa 3:0
Đoković vodi 8:5 u međusobnim duelima.