Železničar iz Lajkovca, aktuelni pobjednik Kupa Srbije, nije uspio da dođe do pobjede u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV 2022.

Železničar je večeras u Hali sportova u Lajkovcu, izgubio od turskog Ezačibašija za koji nastupaju Maja Ognjenović i Tijana Bošković sa 3:0, po setovima 28:26, 25:17 i 25:17, poslije 73 minuta igre.

Železničar je u većem delu uvodnog seta bio na korak od Ezačibašija, ali je ekipa iz Turske u uzbudljivoj završnici spasila tri set lopte i sa 28:26 je povela sa 1:0.

U drugom setu su Turkinje već na početku napravile rezultatsku razliku, koja im je kasnije omogućila da sa 25:17 dupliraju stečenu prednost.

Treći set bio je u znaku ekipe za koju igraju Maja Ognjenović i Tijana Bošković. Ezačibaši je na kraju osvojio set sa 25:17, i na taj način zabilježio je maksimalnu pobjedu u prvoj utakmici.

Revanš utakmica je zakazana za srijedu, 24. novembar.