Foto: GS

NOVI SAD - Poslanici dijela opozicije u republičkom i pokrajinskom parlamentu, kao i gradski odbornici, ponovo su ispred ulaza u zgradu tužilaštva i suda u Novom Sadu da bi ih, kako su najavili, blokirali.

Prema riječima reporterke Nove, došlo je do konfliktne situacije, prema njenoj ocjeni „veće i od onih koje su se juče dogodile“.

Kaže da se čuju povremeni povici "prestanite" i "nemojte da nas gurate".

Demonstranti su stigli su oko 7.30 časova ispred zgrade Tužilaštva u Novom Sadu, a na licu mjesta ih je dočekala policijska brigada.

Razvili su srpsku zastavu ispred zgrade tužilaštva. Kordon policije je ispred ulaza i zaposleni ulaze u Tužilaštvo kroz kordon.

U odnosu na jučerašnju blokadu, veći broj policije nalazi se ispred zgrade u opremi za razbijanje demonstracija, javlja reporter RTS-a.

Dio demonstranata se okupio i ispred zadnjeg ulaza u Tužilaštvu, kako bi spriječio zaposlene da uđu kroz sporedni ulaz na posao, javlja reporterka n1info.rs.

Predsjednik Apelacionog suda htio je da primi poslanike koji su uspeli da se probiju u sud, ali su poslanici to odbili, javlja dopisnik RTS-a.

Radomiru Lazoviću je pozlilo nakon guranja sa policijom, javlja dopisnik RTS-a. Nalazi se u zgradi suda, sa njim su Pavle Grbović i Srđan Milivojević. Pripadnici Žandarmerije su ostale poslanike, sem Lazovića, Grbovića i Milivojevića izgurali iz zgrade suda.

Narodni poslanik Srđan Milivojević obratio se policajcima i rekao da će "u četvrtak početi da čitaju imena inspektora koji su protivzakonito sa fantomkama hapsili građane".

-Daćemo njihova imena partnerima iz civilizovanog sveta, nemojte zaboraviti da su takve mere dale efekta. Poruka za tužilaštvo - pustite ih sve - poručio je on, a okupljeni su počeli da skandiraju.

Republički i pokrajinski poslanici, kao i gradski odbornici blokirali su u utorak na gotovo šest sati ulaz u Tužilaštvo i sud u Novom Sadu, kako bi i na taj način zahtijevali pronalaženje odgovornih za tragediju u tom gradu u kojoj je poginulo 15 osoba, ali i puštanje političara i aktivista koji su zatvoreni tokom i nakon protesta zbog pada nadstrešnice na Željezničkoj stanici.

Blokadu su obilježili brojni incidenti.

Poslanici i odbornici na blokadi ispred suda i tužilaštva ostali su do kraja radnog vremena tih institucija, a najavili su da će se na istom mjestu okupiti i danas u 7.30.

Upućen je poziv svim novosadskim odbornicima, pokrajinskim i republičkim poslanicima da se pojave, a sudijama i tužiocima poručeno je da „uzmu godišnji odmor ili bolovanje“ i ne dođu na posao. 

U urušavanju nadstrešnice Željezničke stanice u Novom Sadu 1. novembra stradalo je 15 ljudi, a još dvoje ih je teško povrijeđeno.

Zbog smrti 24-godišnje Anja Radonjić,  trodnevna je žalost u Paraćinu.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sinoć je izjavio da odgovornost ne može da se izbjegne i da danas očekuje ostavke u Vladi i na drugim mjestima zbog nesreće u Novom Sadu.

U Novom Sadu su 17. novembra održani protesti, kada je blokirana raskrsnica kod Željezničke stanice, a prethodni su bili 5. novembra, kada je  intervenisala policija.

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić 5. novembra, istovremeno, podnio je ostavku.

Istraga o nesreći je u toku, a novosadsko Tužilaštvo do sada je saslušalo 71 osobu.

Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )