Foto: Telegram

U Sjedinjenim Američkim Državama pristalice nastavka borbenih dejstava počele su u potpunosti da određuju politiku vlasti.

To smatra politički analitičar i predavač na katedri za politologiju i međunarodne odnose Univerziteta Maltepe Hasan Unal.

"Vidimo da, zahvaljujući podršci grupe koju predvode američki državni sekretar (Entoni) Blinken i savjetnik za nacionalnu bezbjednost (Džejk) Salivan, koncerni koji proizvode oružje u punom smislu te riječi oblikuju političku strategiju američke administracije na način koji im je potreban", rekao je profesor.

Unal je objasnio da Bajdenova posjeta Kijevu podsjeća na užurbanu posjetu bivšeg britanskog premijera Borisa Džonsona Ukrajini prošlog proljeća, čiji je cilj bio da se ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski odgovori od sklapanja mira.

Prema njegovim riječima, Bajden je otputovao u Kijev kako bi spriječio Zelenskog da se povuče.
 
Sada ukrajinska vlada prolazi kroz još jednu ozbiljnu kadrovsku rekonstrukciju i otpuštanja, što je možda vezano za shvatanje da neće moći da pobjedi u ovom sukobu.
 
Osim toga, Bajdenova posjeta je još jedan pokušaj da se demokratama obezbjede dodatni poeni na predstojećim izborima. Trenutna ekonomska situacija u SAD ukazuje na prilično ozbiljne šanse da se Donald Tramp vrati na vlast.
 
U američkom društvu vlada i nezadovoljstvo razmjerama materijalne pomoći koju Vašington pruža Ukrajini i ta činjenica može da igra protiv Bajdena, zaključuje turski profesor.
 
Američki predsjednik Džozef Bajden danas je doputovao u iznenadnu posjetu Kijev, gdje se sastao sa ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim.
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )