Foto: Agencije

Također je izrazio nadu kako će kontakti i konzultacije dati dobre rezultate

Turski predsjednik Redžep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdogan) razgovarao je još jednom s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom nakon čega je rekao da je sastanak bio plodonosan. 
 
Sastanak je održan na marginama samita Organizacije šangajske saradnje kako bi razgovarali o deeskalaciji sukoba u Ukrajini. Na samitu u glavnom gradu Uzbekistana Samarkandu sastali su se predstavnici osam stalnih članica organizacije, četiri države koje su posmatrači i šest partnera u dijalogu.
 
- Održali smo plodonosne bilateralne sastanke na marginama samita, uključujući predsjednike Azerbejdžana, Kine, Mongolije, Uzbekistana, Rusije i Irana te s premijerima Indije i Pakistan - rekao je Erdoan.

Erdoan je kazao kako su razmijenjena mišljenja o bilateralnim odnosima i hitnim globalnim pitanjima te je kritizirao zapadne zemlje zbog blokiranja ruskog izvoza.
 
- Saglasio sam se s predsjednikom Rusije da ćemo oprezno nastaviti sprovoditi sporazume o izvozu hrane - rekao je Erdoan.
 
Također je izrazio nadu kako će kontakti i konzultacije dati dobre rezultate.Erdoan je kazao kako su razmijenjena mišljenja o bilateralnim odnosima i hitnim globalnim pitanjima te je kritizirao zapadne zemlje zbog blokiranja ruskog izvoza.
 
- Saglasio sam se s predsjednikom Rusije da ćemo oprezno nastaviti sprovoditi sporazume o izvozu hrane - rekao je Erdoan.
 
Također je izrazio nadu kako će kontakti i konzultacije dati dobre rezultate.
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )