Foto: Tanjug/AP

Serija snažnih zemljotresa pogodila je Istanbul, građani su uspaničeno bježali, a tim povodom se oglasio i ministar unutrašnjih poslova Turske.

Istanbulska vlast uputila je tri hitna upozorenja građanima zbog ove situacije.

Molimo vas da:

Ne ulazite u zgrade koje su oštećene ili za koje se sumnja da su oštećene usljed zemljotresa;
Ne izlazite na ulice svojim vozilima osim ako to nije neophodno;
Ne koristite mobilne mreže osim u hitnim slučajevima.
Snažan zemljotres jačine 6.1 stepeni Rihterove skale pogodio je danas region Istanbula u Turskoj.  Kako se navodi, epicentar zemljotresa u Turskoj bio je na dubini od 12 kilometara, u Mramornom moru, zapadno od Bosfora.

Tresle su se zgrade, a materijalna šteta je velika, tlo ne prestaje da podrhtava i skoro sat vremena nakon prvog potresa. Građani su uspaničeno tražili sklonište, a iako se tlo treslo u nekoliko navrata, za sada nije poznato stanje o povrijeđenima, niti žrtvama. Ministar unutrašnjih poslova Turske izjavio je da su svi raspoloživi timovi započeli pretraživanje terena, prenosi Telegraf. Index prenosi da su nakon prvog potresa, Tursku pogodila serija manjih, ali i dalje snažnih potresa jačine 5.0, 2.6, 4.3, 4.5 i 5.0.

Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )