Napadač Fulama Aleksandar Mitrović postigao je 42. ligaški gol ove sezone čime je izjednačio rekord Čempionšipa.

Igrao se 62. minut meča sa Lutonom kada je Mitrović zatresao mrežu i povisio na 4:0. Rekord je do sada samostalno držao Gaj Vitingem koji ga je postavio u sezoni 1992/93 dok je nosio dres Portsmuta.

Međutim, Mitrović je još ranije postao rekorder novog formata Čempionšipa koji nosi to ime od 2004. Srpski napadač je oborio rekord koji je držao igrač Brentforda Ajvan Toni. Englez je u sezoni koja je prijethodila ovoj stigao do 31 pogotka, ali je Mitrović davno prešao tu brojku.

Pored individualnih uspjeha igrača, prvi gol Fulama na meču sa Lutonom koji je postigao Tom Kerni je bio njihov stoti u ligi,te je londonska ekipa postala prva u istoriji drugog ranga engleskog fudbala koja je stigla do trocifrenog broja datih golova.

Dok smo spremali ovaj tekst Mitrović je postigao i 43 gol u 93 minuti susreta! Navijači Fulhama su uletjeli na teren odmah nakon sudijskog zvižduka i ubjedljivih 7:0 protiv šestoplasirane ekipe prvenstva.