Košarkaši Hrvatske savladali su Ukrajinu sa 90:85 u utakmici petog kola grupe C na Evropskogm prvenstvu. Zahvaljujući ovoj pobjedi Hrvati su ovom pobjedom izbjegli duel sa selekcijom Srbije u osmini finala.

Hrvati su pobjedom poslali Italiju na četvrto mjesto, što znači da će "orlovi", ukoliko savladaju Poljsku, igrati sa "azurima" u nokaut fazi.

U vrlo ravnopravnom duelu s nekoliko rezultatskih obrta selekcija Hrvatske je u finišu meča uspjela da dođe do pobjede.

"Vatreni" su tek u posljednjih pet minuta serijom trojki Simona, Bogdanovića i Ramljaka "slomili" Ukrajince.

Predvodio ih je Bogdanović sa 27 poena (8/16 iz igre) i sedam skokova, a jedan od ključnih igrača u pobjedi bio je Dominik Mavra koji je serijom krajem poluvremena donio svom timu +12.

Mavra je meč završio sa 13 poena i četiri asistencije, 11 je postigao Krunoslav Simon uz dvije presudne trojke, dok su po 10 dodali Karlo Matković i Ivica Zubac.

Ukrajinu je predvodio Volodimir Gerun sa 21 poenom i šest skokova, 16 je postigao Bogdan Bliznjuk uz osam skokova i četiri asistencije, dok su Hrvati ograničili najboljeg igrača rivala Svjatoslava Mihailjuka na 14 (5/16).