Košarkaši Igokee plasirali su se u finale kvalifikacionog turnira za plasman u FIBA ligu šampiona. U sjajnoj utakmici Aleksandrovčani su pobijedili Kluž Duška Vujoševića sa 82:75.

Do posljednjeg minuta prve četvrtine, razlika se kretala od nekoliko pogodaka do najviše “plus sedam” (9:14) u finišu prvog perioda, da bi onda trojkom Antabije Volera, Aleksandrovčani stekli “plus 10” (13:23).

Zaigrali su Rumuni ponovo mnogo čvršće u odbrani i brzo prepolovili zaostatak (28:33), pa je reagovao i Bajić tajm-autom, koji je donio trojku Dalibora Ilića, ali do odlaska na odmor “igosi” nisu uspjeli da vrate dvocifrenu prednost.

U nastavku Prednost Igokee je narasla i na plus 18, međutim nije moglo bez drame na kraju.

Najefikasniji u taboru Igokee dosad je Džeki Karmajkl sa 19 poena, a dobru podršku imao je Antabiji Voleru sa 10 i Edinu Atiću sa dva pogotka manje.

Igokea će poslije ovog trijumfa igrati u petak protiv Sportinga iz Lisabona, koji je ranije u srijedu bio bolji od Friburga (78:84).