Foto: Pixsell

ZAGREB – Zagrebačka policija potvrdila je da je u ponedjeljak naveče na Autobuskoj stanici u Zagrebu došlo do fizičkog napada na policijsku službenicu.

Kako piše Index.hr incident se dogodio oko 18.15 sati, a napadač je, kako je kasnije utvrđeno, državljanin Maroka.

"Oko 18.15 časova na Autobuskoj stanici u Zagrebu, nepoznati muškarac fizički je napao policijsku službenicu tokom njenog redovnog postupanja",  potvrdila je zagrebačka policija.

Policajka je povređena i ukazana joj je ljekarska pomoć u Kliničko-bolničkom centru Sestre milosrdnice, gdje je utvrđeno da je zadobila lakše tjelesne povrede.

Na osnovu prikupljenih informacija i opisa napadača, policijski službenici Ravnateljstva policije pronašli su i uhapsili osobu koja se dovodi u vezu sa napadom. Hapšenje je izvršeno u noćnim satima na području Trnja, a kako bi se savladao otpor i spriječio bijeg, nad osumnjičenim su upotrebljena sredstva prinude, fizička snaga i sredstva za vezivanje.

Kako je saopšteno, riječ je o 32-godišnjem državljaninu Maroka, osobi kojoj je u Hrvatskoj odobrena međunarodna zaštita. Trenutno je u toku kriminalističko istraživanje zbog sumnje da je počinio krivično djelo prinude prema službenom licu.

Sindikat policije: Ovo je simptom dubljeg problema
Na napad je reagovao i Sindikat policije Hrvatske (SPH), koji je izdao javno saopštenje izražavajući duboku zabrinutost i ogorčenost zbog incidenta. U poruci se navodi da ovaj slučaj nije izolovan, već da ukazuje na sve učestaliju pojavu nasilja prema policiji.

"Napad na našu koleginicu nije samo još jedan izdvojeni slučaj. Ovo je simptom ozbiljnog problema", poručuju iz Sindikata, upozoravajući na atmosferu u kojoj se nasilje nad policijskim službenicima počinje doživljavati kao nešto "što se jednostavno događa".

Sindikat je posebno naglasio da je napadač strani državljanin, dok je napadnuta osoba hrvatska policijska službenica. Iako navode da to nije jedina bitna činjenica, upozoravaju da to otvara ozbiljna pitanja o tome ko i kako sprovodi integraciju stranaca, ko nadzire i kontroliše njihov boravak, a ko, kako navode, ćuti.

"Zakon ne diskriminira, on vrijedi za sve! I svi se trebaju pridržavati postojećih i važećih zakona u Republici Hrvatskoj", zaključuje SPH u saopštenju.

Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )