Fudbaleri Tuzla Sitija pobijedili su Zrinjski u Mostaru u utakmici 21. kola M:tel Premijer lige BiH i na taj način su došli do prve pobjede u istoriji protiv mostarskog tima.

Nakon što su u Kupu eliminisali Željezničar, fudbaleri Tuzla Sitija su priredili još jedno veliko iznenađenje, pobijedili su Zrinjski u Mostaru rezultatom 2:1, a ovo im je treća pobjeda u isto toliko mečeva u nastavku sezone.

Poveli su gosti golom Lučića u 16. minutu, nakon sjajne akcije. Izjednačenje se čekalo do 39. minutu, a kada je strijelac za Zrinjski bio Govedarica nakon što se sjajno snašao u šesnaestercu.

Karjašević je u 67. minutu donio novo vođstvo timu Tuzla Sitija, a kasnije se ispostavilo da je to končan rezultat.

Nakon ovog trijumfa Tim Tuzla Sitija došao je do šeste pozicije sa 36 bodova, dok je Zrinjski četvrti sa dva boda više.

Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.