Foto: undefined

​Originalna igrica "Silent Hill" iz 1999. godine dobiće modernu preradu.

Iz Konamija su kratko najavili da je reizdanje u razvoju kod ekipe Bloober Teama, poljskog studija zaslužnog za prošlogodišnju preradu "Silent Hilla 2".

Nikakvi dodatni detalji nisu otkriveni, ali za početak je i ovo uzbudljiva vijest. Kultni psihološki horor s originalnog PlayStationa nikada zapravo nije dobio druga izdanja. 

Moglo ga se svojevremeno igrati na PlayStationu 3 i PS Viti, ali biće ovo prvi put da će se (pretpostavljamo) pojaviti izvan Sonyjevih konzola.

"Silent Hill" se izvorno proslavio kao drugačija horor igra u vrijeme kad je "Resident Evil" bio na vrhuncu slave. Za razliku od Capcomovog serijala, Konamijev "Silent Hill" bazirao se na psihološki horor u 3D izvedbi. 

Priča originalnog "Silent Hilla" bila je podijeljena te je bila nastavljena u "Silent Hillu 3". Zaplet kreće tako da lik zvan Hari Mason zaluta u maglom ispunjen gradić u potrazi za svojom nestalom kćerkom. Ondje nailazi na čudnu situaciju koja uključuje natprirodne stvari i tajni kult.

 

Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )