Košarkaši Majamija nadigrali su Milvoki sa 103:94 u petoj utakmici polufinalne serije Istoka i sa 4:1 u pobjedama postali prvi polufinalista završnice NBA lige. U polufinalu će se sastati sa pobjednikom duela Bostona i Toronta u kojem je trenutni rezultat 3:2 u pobjedama.

Iako je tim Milvokija samouvjereno ušao u peti meč četvrtfinalne serije i ubjedljivo dobio prvu četvrtinu sa 28:19 ekipa Majamija je u nastavku uspjela da preoktene rezultat i poluvreme završi sa prednošću.

U drugom poluvremenu su zadržali tempo minimalno uvećavajući prednost a Milvoki nije uspijevao da zaprijeti preokretom.

Majami su po efikasnosti predvodili Džimi Batler i Goran Dragić sa po 17 postignutih poena.

Batler je ključne poene poetigao u završnici meča a imao je i 10 skokova uz 6 asistencija, dok je Dragić imao 4 skoka i 2 asistencije za 33 minuta igre.Odlično ih je pratio Džej Krauder sa 16 poena.

Sa skorom 4:1 ekipa sa Floride je izborila plasman u finale Istočne konferencije u kojem su učestvovali u sezoni 2013/14 kada je savladala Indijanu sa 4-2 i potom u borbi za titulu poražena od San Antonija sa 4:1.

Ovoga puta protivnici će im biti pobjednik iz duela Bostona i Toronta u kojem je trenutni rezultat 3:2 u pobjedama.