Košarkaši Denvera vratili su dvostruki izgubljeni brejk protiv Minesote u polufinalu Zapadne konferencije i poravnali na seriji na 2-2.

Sada ponovo imaju prednost domaćeg terena.

MVP NBA lige uvratio je udarac Edvardsu i društvu nakon dva poraza na domaćem terenu. Nagetsi su slavili sa 115:107 za izjednačenje u polufinalnoj seriji na 2-2 uz novo MVP izdanje Nikole Jokića. Srpski as je imao 35 poena (15/26 iz igre, 1/5 za tri, 4/6 slobodna bacanja) uz po 7 skokova i asistencija, 3 ukradene, za 38 minuta na terenu. Posebno je blistao u posljednjoj četvrtini kada je skupio 16 poena.

Gubio je Denver 0:12, ali od tada je krenuo preokret. Sjajaj je bio Aron Gordon sa 27 poena, dok je Džamal Marej dodao 19. Kod “vukova“ je blistao Entoni Edvards sa 44 poena.

Peta utakmica se igra u srijedu ujutro u 4:30 časova u Denveru, a tada će Nikoli Jokiću biti uručena MVP nagrada.