Fudbaleri Širokog Brijega pobijedili su na Grbavici ekipu Željezničara rezultatom 3:1 u utakmici 29. kola M:tel Premijer lige BiH. Tako je produžena nevjerovatna serija Plavih koji već 12 ligaških utakmica ne znaju za trijumf.

Željezničar je poveo u 72. minutu. Blažević je centrirao, Medić se okliznuo, a usamljeni Veselinović je glavom s nekoliko metara zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Ipak, samo četiri minute kasnije gosti su izjednačili. Pogriješio je Ikić, koji se također okliznuo, a Zahara je uzeo loptu i proigrao usamljenog Jurića koji ovoga puta nije pogriješio i poslao je loptu u mrežu za 1:1.

To nije bio kraj uzbuđenjima jer je Široki Brijeg do kraja stigao do preokreta. U 83. minuti korner je izveo Vukoja, a Begić je glavom matirao Bendera za vođstvo gostiju 2:1.

U 90. minuti Stanić je majstorskim golom postavio konačnih 3:1 za goste, te je na taj način produbljena velika kriza Željezničara, dok je Široki Brijeg ovim trijumfom napravio ogroman korak ka izlasku na evropsku scenu.