Fudbaleri Srbije večeras u Kataru igraju odlučujući meč 3. kola Svjetskog prvenstva i treba im pobjeda protiv Švajcarske za prolaz u osminu finala.

Osim navedenog, izabranicima Dragana Stojkovića Piksija treba i da Brazil koji će igrati sa rezervnim sastavom večeras ne izgubi od Kameruna.

Ako recimo Kamerunci slave sa golom razlike Srbija mora da porazi Švajcarce sa minimalno dva gola prednosti.

Utakmica Srbije i Švajcarske počinje u 20 časova na stadionu „974“ u Ras Abu Abudu, industrijskoj zoni prestonice Katara Dohe.

Ovo će biti repriza meča 2. kola SP 2018. u Rusiji koji su Švajcarci dobili sa 2:1. Tada je Đerdan Šaćiri proslavu pobjedonosnog gola začinio imitirajući dvoglavog orla sa albanske zastave.

Ovim utakmicama završava se grupna faza Mundijala a nokaut faza kreće već sutra.

Tok meča:

46' GOL. Švajcarska vodi 3:2

Poluvirijeme je. Još jedna utakmica Srbije sa mnogo golova a navijači se nadaju da če ovaj put više postići nego primiti.

45' - Tri minuta sudijske nadonkade će se igrati.

43' - GOL. Lako je ispala odbrana Srbije, Embolo izjednačuje na 2:2

41' - 0:0 je i na meču Brazil - Kamerun. Ako ovako ostane Srbija di kraja je u osmini finala

38' - Pokušala je Švajcarska da uzvrati ali Pavlović je opet pokazao svoj kvalitet zaustavivši šut Vargasa.

35'. GOL. Vlahović pogađa za preokret.

30'- Opet se Šaćiri sjurio ka golu Srbije ali nije bio precizan

26. - GOL. Švajcarci se ne žure ali sjevnula je kontra, Tadić je nabacio loptu a Mitrović najjačim oružem a to je igra glavom, posprmio loptu u mrežu. "Srbija, Srbija odjekuje stadionom.

20' - GOL. Šaćiri je opet bio koban za Srbiju. Da li Srbija ima odgovor?

15' – Opet je Džaka zaprijetio golu Srbije.  0:0 je i na meču Brazil – Kamerun. Požutio je defanzivac Švajcarske Silvan Vidmer. Prežestok je to bio start.

11' - Pritisak Srbije, Dvije šanse pred golom Švajcarske ali rezultat je i dalje 0:0

5' – Zaprijetila je Srbija prvo akcijom sa lijeve strane a onda i iz kornera, ali Milenković nije bio precizan.

1' – Počelo je. Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Švajcarske i odmah opasnost za Srbiju. Embolo i Džaka su imali sjajne šanse ali Vanja Milinković-Savić je sjajnim intervencijama oba udarca zaustavio.