Foto: undefined
On je odranije poznat po ekstremnim stavovima i više puta je učestvovao u nasilnim incidentima
Tomas Metju Kruks (20) identifikovan je kao napadač koji je pokušao da izvrši atentat na bivšeg predsjednika Amerike Donalda Trampa, piše Njujork post.
Napadača je likvidirala Tajna služba, a poginula je još jedna osoba iz publike koju je upucao atentator.
Kruks iz Betel Parka, Pensilvanija, ispalio je hice – jedan od njih okrznuo je Trampa po uhu – na mitingu na otvorenom u Batleru, nadomak Pitsburga.Navodno je na licu mesta nađena puška AR-15.
Prema informacijama iz policije, on je odranije poznat po ekstremnim stavovima i više puta je učestvovao u nasilnim incidentima i da je bio dio radikalnih grupa koje promovišu drastične akcije protiv onih koje smatraju neprijateljima.
"Mrzim Donalda Trampa"
On je objavio video na društvenim mrežama uoči atentata u kojem je rekao: "Ja sam Tomas Metju Kruks. Mrzim republikance, Mrzim Donalda Trampa".
Međutim, on je bio registrovan kao republikanac. CNN je sinoć kontaktirao Kruksovog oca koji je rekao da "pokušava da shvati šta se, dođavola, dešava", ali da će da "sačeka dok ne razgovara sa organima reda" prije nego što javno progovori o sinu. Kruks je pucao na Trampa dok je bio na krovu obližnje zgrade van sigurnosnog perimetra mitinga, prije nego što su ga ubili agenti Tajne službe, prema navodima zvaničnika.
Nije imao nikakvu identifikaciju kod sebe, tako da su agenti morali da "provjere njegov DNK i dobiju biometrijsku potvrdu," rekao je Kevin Rojek, specijalni agent zadužen za kancelariju FBI-ja u Pitsburgu, na konferenciji za novinare u subotu uveče prije nego što je Kruks identifikovan.