Foto: Twitter/printscreen

PARIZ- Francuska policija upotrebila je suzavac i vodeni top kako bi u Parizu rastjerala propalestinske demonstrante nakon što je policija saopštila da su slična okupljanja zabranjena.

Uprkos zabrani, nekoliko stotina propalestinskih demonstranata okupilo se u centru Pariza u odvojenim grupicama čije je spajanje policija pokušala da spriječi.
 
Demonstranti su uzvikivali "Izrael ubica" i "Makron saučesnik" jer je francuski predsjednik Emanuel Makron ranije osudio smrtonosni napad palestinske islamističke organizacije Hamas i izrazio solidarnost sa Izraelom.
 
Francuski ministar unutrašnjih poslova Žerald Darmanin objavio je nešto ranije zabranu održavanje svih propalestinskih demonstracija u ovoj zemlji.
 
On je rekao regionalnim vlastima da jevrejske škole i sinagoge treba da budu zaštićene vidljivim policijskim prisustvom.
 
Zabrana propalestinskih demonstracija u Francuskoj objavljena je usljed bojazni evropskih država zbog rasta antisemitizma izazvanog sukobom između Izraela i Hamasa.
 
NJemačka policija je nešto ranije rastjerala propalestinske demonstrante u Berlinu. 
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )