Foto: Twitter

Najmanje 19 ljudi je poginulo, a više od 20 je povrijeđeno u eksploziji u filijali Nove banke Kabul u gradu Kandahar na jugu Avganistana, javila je iranska novinska agencija Tasnim, pozivajući se na lokalne izvore.

Kako navode izvori, povrijeđeni su prebačeni u regionalnu bolnicu Mirvais u Kandaharu i dobijaju neophodnu pomoć.
 
Portparol Ministarstva unutrašnjih poslova potvrdio je za “Arijana njuz” da se dogodila eksplozija, ali nije otkrio detalje incidenta.
 
Bezbjednosni izvor u Kandaharu rekao je za “Tolo njuz” da je napad na filijalu banke izveo bombaš samoubica. Prema njegovim riječima, u napadu su tri osobe poginule, a 12 je ranjeno.
 
Avganistanski televizijski kanal “Tolo njuz” javio je jutros da se čula eksplozija u filijali banke u Kandaharu.
 
Prema izvorima lista “Hašt-e sub”, eksplozija se dogodila kada su se talibani okupili ispred banke radi preuzimanja plata.
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )