Foto: Twitter
Specijalna vojna operacija u Ukrajini, dan 663. Rusija nema nikakvog interesa da ratuje sa NATO-om: ni geopolitičkog, ni ekonomskog, ni vojnog, Moskva je zainteresovana za razvoj odnosa sa zemljama Alijanse, izjavio je ruski predsjednik Vladimir Putin.
Ruska vojska uništila je prethodnog dana 33 ukrajinska drona, dva aviona MiG-29 i jedan Su-25.
U Iževsku je priveden ukrajinski agent koji se spremao da digne u vazduh jednog od rukovodilaca odbrambenog preduzeća u Udmurtiji, saopštila je Federalna služba bezbjednosti Rusije (FSB).
Kako se navodi u saopštenju, on je po nalogu ukrajinske terorističke organizacije pripremao teroristički napad improvizovanom eksplozivnom napravom protiv jednog od rukovodilaca vojno-industrijskog preduzeća Udmurtske Republike.
Pripadnici FSB su mu oduzeli komponente za izradu eksploziva, kao i sredstva veze sa prepiskom sa ukrajinskim koordinatorima.
07:25 18.12.2023
Ruske trupe odbile su sedam napada ukrajinskih Oružanih snaga na kupjanskom pravcu, Kijev je izgubio više od 50 vojnika, borbeno vozilo pešadije i dva samohodna artiljerijska oruđa, izjavio je za Sputnjik načelnik pres centra grupe „Zapad“ Sergej Zibinski.
Prema njegovim riječima, napadi su odbijeni, neprijatelj se povukao u zapadnom i jugozapadnom pravcu.
Ukupni gubici ukrajinskih trupa iznosili su više od 50 vojnika, jedno borbeno vozilo pešadije, dva samohodna artiljerijska oruđa 2S1 „gvozdika“, dva borbena oklopna vozila i haubica D-30, dodao je Zibinski.
07:15 18.12.2023
Ruski padobranci grupe snaga „Jug“ su uz pomoć dronova „lancet“ uništili dva kamuflirana samohodna artiljerijska vozila i tenk Oružanih snaga Ukrajine u rejonu Andrejevke, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
07:12 18.12.2023
Oružane snage Ukrajine su u protekla 24 časa na DNR ispalili skoro 130 jedinica municije. U napadima je oštećeno pet kuća i jedan infrastrukturni objekat, a ranjena je jedna osoba.
07:09 18.12.2023
Ruska avijacija bombardovala je avionima Su-34 uporište Oružanih snaga Ukrajine na krasnolimanskom pravcu, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Piloti su koristili visokoeksplozivne avio-bombe sa univerzalnim modulom za planiranje i korekciju. Ova municija omogućava da se nanose precizni udari bez ulaska u domet protivvazdušne odbrane neprijatelja.