Foto: Screenshot

Spasilački timovi uspjeli su u subotu uveče, nakon 5 dana neprekidnog napora, da izvuku Rayana iz 32 metra dubokog okna u kojem je zaglavio. Nažalost, preminuo je podlegavši ​​zadobijenim povredama.

“Nakon tragičnog incidenta koji je koštao života djeteta Rayana Aourrama, Njegovo Veličanstvo Kralj Muhamed VI, neka ga Bog sačuva, telefonirao je gospodinu Khaledom Aourramom i gospođi Ouassimom Kharchich, roditeljima preminulog koji je preminuo nakon njegovog pada. u bunar”, možemo pročitati u saopštenju za javnost iz kraljevskog kabineta.

„U ovoj bolnoj okolnosti, Njegovo Veličanstvo Kralj, neka mu je Bog na pomoći, izrazio je svoje najdublje saučešće i svoje iskreno saosećanje svim članovima porodice preminulog u ovom bolnom iskušenju, božanska volja je nezaustavljiva, moleći Svemogućeg da dobrodošlicu u Njegovu svetu milost i u Njegov ogromni raj, i da podari strpljenje i utjehu svojoj porodici koja je izgubila svoje dijete.

Njegovo Veličanstvo Kralj, neka ga Bog proslavi, uvjerava je da je pomno pratio razvoj ovog bolnog incidenta i da je dao svoja Visoka uputstva nadležnim organima da preduzmu sve potrebne mjere i ulože sve moguće napore kako bi se pokojnik spasio, ali volja Božja je nezaustavljiva, dijete se odazvalo pozivu Svevišnjeg.
 
Suveren, neka ga Bog čuva, izrazio je poštovanje za neumorne napore različitih organa vlasti, javnih snaga i udruženja, kao i za izlivanje solidarnosti i širokog saučešća prema porodici preminulog od strane različitih marokanskih institucija i zajednice, u ovoj bolnoj okolnosti.
 
U zaključku, Njegovo Veličanstvo Kralj je uvjerio porodicu pokojnika u Njegovo Visoko žaljenje i Veliku Brižnost”.
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )