"Vatreni" nakon početnog šoka demonstrirali moć na terenu

Fudbaleri Hrvatske slavili su u 2. kolu grupne faze Svjetskog prvenstva nakon preokreta protiv Kanade (4:1).  Nije najbolje počelo za "Vatrene" pošto su nakon 68 sekundi igre bili u rezultatskom zaostatku nakon gola Alfonsa Dejvisa (Alphonso Davies).

Bilo je potrebno hrvatskim fudbalerima da se konsuliduju, a onda su zaigrali mnogo bolje. Poravnanje rezultata nakon sjajne akcije donio je Andrej Kramarić u 36. minuti. "Vatreni" su do kraja poluvremena uspjeli okrenuti rezultat, a sjajan pogodak u 44. minuti postigao je Marko Livaja koji je postao prvi igrač Hajduka koji je bio strijelac gola na Mundijalu.

U 70. minuti po drugi put danas pogodio je Andrej Kramarić, te tako postao osmi fudbaler koji je u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva postigao dva pogotka na jednoj utakmici.

Konačnih 4:1 postavio je rezervista Lovro Majer nakon nesebične asistencije Mislava Oršića. Oni su izašli sami pred golmana Kanade Milana Borjana, a Oršić je dodao Majeru kojem je preostao lakši dio zadatka.
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.