Edin Džeko kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Fenerbahčea na sjajan način počeo je novu sezonu sa turskim klubom.

Ekipa Lugana je u prvom duelu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona poražena na svom terenu od Fenerbahcea rezultatom 3:4, a briljirao je Edin Džeko sa tri postignuta pogotka.

Susret nije dobro krenuo za turski tim jer je El Vafi u četvrtoj minuti doveo Lugano u prednost. Edin Džeko je u 45. minuti izjednačio golom iz penala, a na samom otvaranju drugog poluvremena donio je svom timu i preokret.

Švajcarci su izjednačili na 2:2 u 64. minuti preko Bislimija, a onda Edin Džeko u 67. minuti postigao het trik. Kaidoglu je u 84. minuti bio strijelac četvrtog gola za Fener, a konačnih 3:4 postavio je Valenzuela u 94. minuti.

Edin Džeko ne terenu je proveo 80. minuti.

Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.