Srbija je na Mundijalu! Ekipa Dragana Stojkovića je savladala Portugal u Lisabonu 2:1 i plasirala se na završni turnir Svjetskog prvenstva, te je prekinula negativnu tradiciju u duelima sa ovim rivalom.

Nagrađeni su “orlovi” za hrabru igru i veliku borbenost, sjajnu igru koju su pružili tokom svih 90 minuta.

Orlovi“ su odigrali veoma hrabro, otvoreno protiv Portugala i malo je nedostajalo da iznenade velikog favorita. Prava je šteta što su odmah na otvaranju primili gol nakon greške Nemanje Gudelja.

Nakon toga krenula je četa Dragana Stojkovića još ofanzivnije, pa su uslijedile velike šanse i stativa Vlahovića. Sve to je bio uvod u izjednačenje u 33.minuti kada je pogodio Dušan Tadić. Nastavila je Srbija sa napadima.