​Fudbaleri Srbije savladali su reprezentaciju Azerbejdžana sa 3:1 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Srbija je do vođstva došla golom Vlahovića u 30. minuti iz penala, nakon što je isti srušen u kaznenom prostoru Azerbejdžana.

U samom finišu prvog poluvremena golman Srbije Rajković napravio je grešku kada je poklonio loptu Mahmudovu koji je pogodio prazan gol Srbije za 1:1.

Ipak, Srbija je nastavila oštru igru u drugom poluvremenu i do novog vođstva došla je u 53. minuti. Šutao je Lazović a na odbijenu loptu golmana Azerbejdžana naišao je Vlahović i pospremio je u mrežu, kome je ovo bio četvrti gol u sedam mečeva.

Tačku na ovaj meč stavio je Tadić golom iz penala u 83. minuti

Srbija je na prvoj poziciji u grupi sa 17 bodova, dok je Portugal drugoplasirani sa bodom manje, ali sa utakmicom zaostatka.

Portugal i Srbija odmjeriće snage 14. novembra u Lisabonu.