Foto: SCREENSHOT / TWITTER

Društvenim mrežama se proširila snimka na kojoj čečenski vođa Ramzan Kadirov tokom gostovanja u emisiji na ruskoj televiziji radi sklekove.

Snimak je objavila američka novinarka Džulija Dejvis koja prati ruske.

"U međuvremenu u Rusiji, Ramzan Kadirov je odlučio da sve impresionira pokušavajući da napravi nekoliko sklekova", napisala je Dejvis u opisu snimka.

U televizijskom studiju nalazila se i pratnja čečenskog vođe, koja je pozdravila njegove sklekove s aplauzom.

Kadirov je snažan zagovornik ruske invazije na Ukrajinu, početkom oktobra najavio je da će trojicu svojih maloletnih sinova poslati u rat.
 
Nekoliko sedmica nakon te najave, podijelio je snimak na kojem mu sinovi donose "poklon" s bojišta, u vidu trojice zarobljenika.
 
Ukrajinska služba sigurnosti raspisala je sredinom novembra potjernicu za Kadirovim, a informacija o tome je podijeljena na internetskoj stranici ukrajinskog ministarstva unutrašnjih poslova. Optužnica protiv Kadirova podignuta po tri tačke, uključujući vođenje agresivnog rata i početak namjernih radnji s ciljem promjene granica ukrajinske teritorije.
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )