Foto: x.com/printscreen

Donald Tramp je proglašen krivim u prvom krivičnom postupku. Porota je odlučila da je bivši američki predsjednik kriv po 34 tačke optužnice da je lažirao poslovne zapise u sklopu pokušaja sakrivanja isplate 130.000 dolara pornozvijezdi Stormy Daniels u zamjenu za njezinu šutnju o navodnoj aferi uoči predsjedničkih izbora 2016. godine.

Svi porotinici su se pijedinačno izjasnili i potvrdili svoju presudu dok ih je Tramp gledao u oči.
 
Presuda je proizašla iz dokaza koji se sastoje od, izmešu ostalog, 11 faktura, 12 vaučera i 11 čekova koje je Tramp isplaćivao.
 
Donald Tramp je prvi predsjednik u istoriji SAD koji je proglašen krivim za krivično djelo. Izricanje presude zakazano je za 11. juli, piše CNN.
 
Michael Cohen, Trampov bivši advokat koji je navodno isplatio Daniels, na sudu je rekao kako je obavijestio svog klijenta o isplati. Trampovi advokati prikazali su Cohena kao osuđenog kriminalca i lažljivca, podsjećajući na njegov boravak u zatvoru zbog porezne prevare i laganja Kongresu.
 
Cohenova priča uglavnom se poklapa sa svjedočenjem Daniels i Davida Peckera, urednika tabloida koji je rekao da je radio s Trampom i Cohenom na suzbijanju negativnog izvještavanja o Trampu tokom republikanske utrke za Bijelu kuću.
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )