Foto: Srpskainfo

Samo sa zatvaranjem granica i neostatkom turista ugostitelji i hotelijeri su osjetili ogroman pad poslovanja. Uvođenjem epidemioloških mjera ali i strahom ljudi od zaraze je poslovanje dodatno ugroženo.

Iz Udruženja poslodavaca turizma i ugostiteljstva Republike Srpske traže od nadležnih institucija da ih podrže i uskladu sa ograničenjima pomognu im da opstanu. 

"Mi konkretne pomoći, sem u martu i aprilu nismo osjetili. Do sad smo imali smao riječi razumjevanja u svim razgovorima koje smo vodili na raznim nivoima vlasti. Međutim, u zadnje vrijeme i to izaostaje. Sad već na sastancima, iza zatvorenih vrata javnosti, nam se kaže da će se pomoći turističkim agencijama  i velikim hotelima, a ugostitelji ako nisu zadovoljni neka zatvore svoje poslovne jedinice", rekao je za Cafe.ba Vladan Šurlan, član Upravnog oodbora HoReCa.

Ugostitelji su spremni na repressive mjere da bi pokazali svoje nezadovoljstvo, tvrdi Šurlan. 

"Ugostitelji će sigurno izaći na ulice, to je neminovno i mi ćemo kao udruženje podržati svaki vid mirnih protesta. Do sada smo, slušajući razna obećanja, pokušavali da kontrolišiem i nedozvolimo takav razvoj događaja, jer nikome nisu u interesu neredi. Pokušavali smo da se ogradimo od svih političkih konotacija i da stvari posmatramo sa ekonomske strane ali nismo naišli na razumjevanje. Predstavnici političkih partija mogli bi da razmisle o tome da su ugostitelji ogromno biračko tijelo", kaže predstavnik Udruženja HoReCa.

Ovaj sektor je pred krahom i ukoliko ne bude po hitnom postupku finansijske injekcije u smislu subvencije na doprinose, smanjenja poreza i produžetka radnog vremena, kaže Šurlan, može se očekivati intenzivniji trend otpuštanja radnika, zatvranja lokala i odlaz u inostranstvo radno sposobnog stanovništva. 

Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )