Ukrajina tvrdi da je u napadu na Krim uništila ruski desantni brod Novočerkask
Izvor: glassrpske.com
×
0
Podijeli
Foto: glassrpske
Komandant ukrajinskog ratnog vazduhoplovstva Mikola Oleščuk izjavio je da je Ukrajina izvela vazdušni napad na Fedosiju na Krimu i iznio tvrdnju da je u napadu uništen ruski desantni brod "Novočerkask" iz sastava Crnomorske flote.
"Ruska flota je sve manja", naveo je Oleščuk na svom Telegram kanalu, prenosi Unian.
Rojters navodi da Oleščuk za to nije iznio nikakve dokaze.
Prethodno je šef Krima Sergej Aksjonov saopštio da su ukrajinske snage izvele napad na području Fedosije, da je došlo do požara u luci i da je vatra ugašena.
"Sve nadležne službe su na licu mjesta. Stanovnici nekoliko kuća biće evakuisani", naveo je Aksjonov, prenosi RIA Novosti.
Rusija: Uhapšen osumnjičeni da je Kijevu prenosio informacije o vojnim objektima
Stanovnik Moskovske oblasti uhapšen je zbog sumnje da je prenosio Kijevu informacije o objektima Ministarstva odbrane Rusije, saopštila je ruska Federalna služba bezbednosti (FSB).
Prema istražiteljima, riječ je o čovjeku koji je pristalica jedne od ukrajinskih nacionalističkih organizacija čije su aktivnosti usmjerene protiv bezbjednosti Rusije, prenosi agencija RIA Novosti.
On se sumnjiči da je prenosio Kijevu informacije o lokaciji objekata ruskog Ministarstva odbrane, kao i odbrambenih i industrijskih preduzeća koja se nalaze u Moskovskoj i Kaluškoj oblasti.
Osumnjičen je i da je od januara do decembra 2023. prebacivao novac oružanim snagama Ukrajine.