Foto: Tass

Rat u Ukrajini ušao je u 93. dan. RAT UŽIVO pratite i dalje na cafe.ba! Aplikaciju cafe.ba možete besplatno preuzeti na Google store /prodavnici/

11:42

Britanski premijer Boris DŽonson je izjavio da ruske snage postižu značajan napredak u Donbasu i pozvao na slanje ofanzivnijeg oružja u Ukrajinu, poput višecjevnih raketnih bacača, koji mogu da pogode ciljeve sa mnogo veće udaljenosti.
 
💬 „On (Putin) nastavlja da ostvaruje spor, postepen, ali, bojim se, opipljiv napredak, i zato treba da nastavimo da podržavamo Ukrajinu“, kazao je on.
 
🗣 Komentarišući mogućnost pregovora sa Putinom, DŽonson je rekao: „Kako možete da se nosite sa krokodilom kada će vam pojesti levu nogu? [...] Tom momku prosto ne treba vjerovati“.
 
🚫 Britanski premijer je već rekao da teško može da zamisli normalizaciju odnosa sa predsjednikom Rusije i smatra da normalizacije odnosa Kijeva i Moskve u sadašnjoj situaciji ne može biti.


11:35

Donjecki aerodrom i dalje je odskočna daska i početna pozicija za napad na Avdievku kao i svih prethodnih osam godina!

Za to vrijeme male su se promjene desile u tom rejonu i očekuju se jači sukobi tek nakon padA Sjeverodonjecka!


11:26

Ruska avijacija dejstvovala u rejonu Limana,samo mjesto je pod ruskom kontrolom!


11:20

Španski "EL MUNDO": Ministarstvo odbrane Ukrajine i dalje izvještava o gubicima ruskih oružanih snaga od blizu trideset hiljada ljudi, što je vjerovatno veoma naduvana cifra.

Istovremeno, komanda Oružanih snaga Ukrajine praktično ne prijavljuje svoje gubitke. Teško stanje Oružanih snaga Ukrajine na frontu potvrđuju posredno, uključujući i izjave samog Zelenskog. "Gubimo 50 do 100 ljudi dnevno“, rekao je lider zemlje.

To daje razlog da se vjeruje da je ukrajinska vojska nevjerovatno iscrpljena, a njen moral ozbiljno oslabljen. Stoga, Kijev može čak i ustupiti neke teritorije u nadi da će ih kasnije vratiti.


11:14

Rusija protjeruje pet hrvatskih diplomata

Rusija je proglasila nepoželjnim petoricu hrvatskih diplomata u ambasadi Hrvatske u Moskvi, a nota o tome danas je uručena hrvatskom ambasadoru, saopštilo je MSP Rusije.

10:59

Jutarnji brifing ruskog Ministarstva odbrane

▪Vazdušno-desantne rakete ruskih Vazdušno-kosmičkih snaga pogodile su sedam komandnih osmatračnica i trinaest područja koncentracije ljudstva i vojne opreme.
 
▪Operativno-taktičkom i vojnom avijacijom uništeno je više od 250 nacionalista, 84 jedinice naoružanja i vojne tehnike su isključene.
 
▪Ruski PVO sistemi oborili su jedan ukrajinski avion MiG-29, uništili osam dronova, presreli jednu ukrajinsku balističku raketu Točka-U.

▪Raketne snage i artiljerija pogodile su 77 komandnih mesta Oružanih snaga Ukrajine, 412 područja koncentracije ljudstva i vojne tehnike, kao i 53 vatrena položaja artiljerije.



10:36

DNR: Preuzeli smo kontrolu nad strateškim gradom Limanom

Proruske snage samoproglašene Donjecke Narodne Republike (DNR) saopštile su danas da su uspostavile potpunu kontrolu nad strateškim gradom Limanom na istoku Ukrajine.
 
Kako je navedeno, do danas je preuzeta kontrola nad 220 naselja, uključujući Liman, prenosi agencija RIA Novosti.
 
Ukrajinske i ruske snage su se borile danima za ovaj grad u regionu Donbas.


10:11

Ruski BTR-80 izdržao napad iz njemačkog "Matadora"!



10:00

Čečeni se izvježbali u pronalasku oružja!







Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )