UŽIVO /VIDEO/Rusija optužila Ukrajinu da granatira svoje civile;Eksplozije u Odesi;"Junačina" se javlja uživo;Rusija zamrzava imovinu?
Izvor: B92/Cafe.ba
×
0
Podijeli
Foto: Telegram
Šezdeset sedmi dan rata u Ukrajini.
RAT UŽIVO pratite na cafe.ba! Ako već niste, PREUZMITE našu APLIKACIJU na Google store!
10:44
Rusija optužuje Ukrajinu za granatiranje sopstvenih civila
Rusi su optužili Ukrajince za ubijanje i ranjavanje sopstvenih civila u granatiranju u južnoj oblasti Herson. Rusko ministarstvo odbrane tvrdi da su ukrajinske snage granatirale školu, obdanište i groblje u selima Kiselivka i Široka Balka, javila je ruska agencija RIA. Ukrajina još nije odgovorila na ove navode.
10:24
Najteže borbe u Avdievki! Rusi sporo napreduju,prvo se teren čisti "daljinski". Dronovi cjelodnevno izviđaju pokrete unutar naselja a onda se vrši neutralizacija istih!
10:15
"Malo drame nije na odmet"-ruski novinar,"junačina" se javlja uživo u program!
10:00
Minirana tijela poginulih ukrajinskih vojnika!
"Nacionalisti čak miniraju tijela svojih poginulih saboraca. Eto koliko su glupi ovi gadovi."
"Da bi prikupili njihove leševe, naši momci moraju da rizikuju. Prvo se za kaiš veže konopac, pa se izvlači ono što je ostalo od nacista. Evo takvog neprincipijelnog neprijatelja."- piše u opisu ovog videa
09:53
Proradila pekara u Izjumu! Linija fronta je u blizini grada
09:47
Avioni nad Makeevkom!
09:40
Juče je 46 civila napustilo stambene zgrade u blizini Azovstalja - Ministarstvo odbrane Rusije
Ukupno su bile 2 grupe, tokom dana - 25 ljudi, kao i 21 civil uveče. Svim civilima obezbjeđen je smeštaj, hrana i medicinska njega u naselju.
09:28
Volodin: Recipročno odgovoriti na zamrzavanje ruske imovine
Rusija bi trebalo da odgovori recipročno na zamrzavanje ruske imovine od strane nekih neprijateljskih zemalja, objavio je danas predsjedavajući ruske Državne dume Vjačeslav Volodin.
"Naše pravo je da preduzmemo simetrične mere prema preduzećima koja posluju u Rusiji, a čiji vlasnici dolaze iz neprijateljskih zemalja koje su protiv Rusije preduzele konfiskaciju imovine“, napisao je Volodin na društvenim mrežama, preneo je Rojters.
09:03
Danski dobrovoljac u Ukrajini!
08:47
Ukrajinski mediji prenose da su u Odesi jutros odjeknule nove eksplozije. Čeka se zvanična potvrda.
08:28
Mariupolj: Evakuisan dio civila iz čeličane Azovstal
Određeni broj žena i djece evakuisan je iz čeličane Azovstal koja je poslednje ukrajinsko uporište u devastiranom lučkom gradu Mariupolju, potvrdili su danas i ukrajinski zvaničnik i ruske državne novinske agencije.
Veruje se da ima još nekoiko stotina civila koji su i dalje zarobljeni u skloništima sa malo hrane, vode i lekova, prenosi AP.
Nakon što su brojni prethodni pokušaji evakuacije civila propali, Ujedinjene nacije su se angažovale i posredovale u dogovoru o evakuaciji oko 1.000 civila, koji se kriju u podzemnim skloništima čeličane Azovstal u Mariupolju.
08:15
Ukrajinci spremaju vozila donirana od SAD u tkzv. "pixelizovanu kamuflažu"! Mjesto nije poznato,SAD ili već u Ukrajini!
08:10
Rubežni,ruske trupe su krenule dalje!
07:52
Ukrajinske snage granatirale sela kod Hersona
Rusko ministarstvo odbrane (MORF) saopštilo je da su u granatiranju sela u oblasti Herson od strane ukrajinskih snaga, poginuli i povrijeđeni civili.
U izvještaju ruske novinske agencija RIA Novosti, navodi se da je MORF saopštilo da su ukrajinske snage granatirale školu, obdanište i groblje u selima Kiselivka i Široka Balka, prenosi Rojters.
Nije dalo podatke o tome koliko je ljudi ubijeno ili povrijeđeno, niti kada je došlo do granatiranja. Za sada iz Ukrajine niko nije potvrdio tačnost ove informacija, a izvještač Rojtersa nije mogao nezavisno da provjeri izvještaj.
07:51
Zelenski pozvao ruske vojnike da se ne bore u Ukrajini
Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski se u najnovijoj poruci na ruskom jeziku obratio vojnicima ruskih snaga i pozvao ih da se ne bore u Ukrajini.
Zelenski je kazao da Rusija regrutuje nove vojnike "koji imaju malo motiva i borbenog iskustva", kao i da ruski komandanti i generali dobro znaju da će narednih nedjelja na hiljade vojnika izginuti ili biti ranjeno, prenosi AP.
"Ruski komandanti lažu svoje vojnike kada im kažu da mogu da očekuju da će sigurno biti pozvani na odgovornost ako odbiju da se bore. Oni im takođe ne govore da generali očekuju nove gubitke", poručio je Zelenski.
"Svaki ruski vojnik može još da spase svoj život. Bolje je da ostanete u Rusiji i preživite, nego da stradate na našoj zemlji", zaključio je on.
07:48
Kuleba: Samo pun suverenitet nad čitavom zemljom donosi mir
Jedini način da se obnovi mir u Ukrajini je da se vratiti ukrajinski suverenitet nad čitavom teritorijom zemlje, izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitrij Kuleba u intervjuu kineskoj državnoj novinskoj agenciji Sinhui.
"Jedini način da se obezbijedi dugoročni red i stabilnost u Ukrajini jeste da Kijev obnovi suverenitet na cijeloj svojoj teritoriji u okviru međunarodnog priznatih granica", porucio je Kuleba, prenosi TAS.