​Fudbaleri Juventusa savladali su Lajpcig u Njemačkoj rezultatom 3:2 (1:0) u utakmici 2. kola Lige šampiona.

"Stara dama" će ovaj trijumf još dugo pamtiti, zbog svega što se dešavalo na "Red Bul areni" tokom cijele večeri.

Pamtiće se najviše da je ostvaren veliki preokret od 2:1 do 2:3 uz igrača manje, a da je dva pogotka postigao Dušan Vlahović.

Momenat odluke je viđen u 83. minutu, kada se Francisko Konseisao, po uzoru na srpskog napadača, pridružio njemu i izveo prelijep dribling za konačni trijumf "Stare dame" iz Torina.

Počelo je vrlo loše po Juve, jer se već u četvrtom minutu povrijedio štoper Bremer.

Nastavilo se tako što je Benjamin Šeško na isteku pola sata zakucao loptu od prečke u mrežu Di Gregorija.

U drugom poluvremenu je Dušan Vlahović odlučio da stavi cijeli tim Juventusa "na krkače" i da ga povede ka istorijskom trijumfu.

Najprije je u 50. minutu fenomenalno reagovao i pogodio na asistenciju Kambijasa za 1:1.

Devet minuta kasnije je golman Juventusa Di Gregorio dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom van kaznenog prostora.

Iz tog slobodnog udarca je dosuđen i penal, pošto je lopta u ruku pogodila Daglasa Luiza, da bi sa 11 metara vođstvo "bikovima" ponovo donio Šeško.

Gol prednosti i brojčana nadmoć nisu pomogli Lajpcigu da trijumfuje, jer Vlahović i Juventus nisu rekli posljednju riječ.

Srbin je u 69. minutu postigao evrogol za 2:2, čime je još jednom ućutkao kritičare na "Čizmi", pa i šire.

A onda je u 83. minutu sve riješio omaleni Portugalac Francisko Konseisao.

Prelijepim driblingom se namjestio i pogodio za konačnih 3:2 i najveći trijumf Tijaga Mote od dolaska na klupu Juventusa, navodi "b92".